מפת התיירות

Dead Sea Tourist Map - Guide

בריאות וטיפוח

טבילה בים המלח
טיפולים לחולה בסוריאזיס
בוץ שחור טבעי
ים המלח מרפה מחלות

לטייל בירושלים

גן החיות התנכי

גן החיות שוכן בדרום מערבה של ירושלים בגן אגם גדול ומפלים המקושרים ביניהם משטחי דשא נרחבים ושפע של פינות חמד מוצלות הגן בנוי בשני מפלסים לאורכם נמצאות תצוגות בעלי חיים
שעות פתיחה 9.00-17.00 בימים א-ה

שוק מחנה יהודהשוק מחנה יהודה הוא שוק מזון וביגוד בשוק דוכנים וחניות רבות כולל דוכני ירקות ביקור בשוק מזמן לנו מפגש עם הריחות הצבעים שוק מחנה יהודה שבל ירושלים ממצי את עצמו כל פעם מחדש ניתן למצוא בשוק מסעדות בתי קפה מאפיות סטקיות מי לא שמע על שוק מחנה יהודה שנחשב לשוק הקניות הפתוח התוסס והצבעוני בישראל הדרך הכי טובה לחוש ברב תרבותיות של שוק מחנה יהודה
הגן הבוטני האונברסיטאי

הגן הבוטני האוניברסיטאי הגן הוא פנינת טבע בלב ירושלים הגן משתרע על 120 דונם ומציג אוסף הצמחים החיים הגדול בישראל הגן הבוטני הוא מוקד לתיירות ובלוי

הגן הארכיאולוגי

הגן הארכיאולוגי חושף בפני המבקרים שרידים של ירושלים מימי בית שני השרידים המרגשים ביותר של ירושלים מימי בית שני נמצאים בגן הארכיאולוגי למרגלות הכותל הדרומי של הר הבית

משכן הנשיא

משכן נשיא מדינת ישראל שוכן בלב ירושלים

משכן הכנסת

משכן הכנסת שוכן בלב ירושלים

עיר העתיקה

העיר העתיקה של ירושלים האזור העירוני העתיק של ירושלים שטחה המוקף על ידי חומות ירושלים

כותל המערבי

הכותל המערבי הוא שריד בית מקדשנו היחיד שנותר על פי המסורת הכותל מאז חורבן בית המקדש היה מקור השראה לעם היהודי

מנהרות הכותל

מנהרות הכותל הן מערך חללים ומחילות תת קרקעיות מתקופות שונות לאורך תוואי הכותל המערבי במתחם מבנים מתקופת בית שני

מוזיאון ישראל

מוזיאון ישראל הוא המוזיאון הגדול והחשוב בישראל המוזיאון שוכן בגבעת רם במרכז ירושלים במוזאון ישראל תצוגות אומנות יודאיקה  ארכיאולוגיה

מוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע שוכן במושבה הגרמנית בירושלים זהו נווה טבע קסום בלב העיר המזמן לבאים מגוון פעילויות תרבותיות טבע וחוויות במוזיאון מגוון תצוגות בנושאים שונים מתחומי מדעי הטבע

קבר דוד

קבר דוד המלך שוכן על הר ציון שבירושלים נחשב לאתר תיירות ומורשת

הר ציון 

מתחם קבר דוד בהר ציון הוא אחד המעניינים בירושלים הוא שוכן בדרום מערבה של
העיר העתיקה של ירושלים מחוץ לחומותיה ההיסטוריה של ההר מתחילה כבר בתקופה
הכנענית

טרקטורוני ירושלים

טיולי טרקטורונים במסלולים שונים באזור ירושלים טיולי שטח ומגוון אטרקציות

 

לטייל בים המלח

נחל דרגה

שם הנחל "דרגה" מבטא היטב את התנהלתו בחלקו התחתון, אז הוא עובר את מצוק ההעתקים בסדרה של עשרות מפלים קטנים. המים חצבו בסלעי הגיר הקשה ויצרו קטעים מצוקיים ביותר בינם גבים עמוקים. חלק מן הגבים לא רואים אור שמש לעולם בגלל הקירות הגבוהים, ולכן הם מלאים בכל ימות השנה.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח ונחל דרגה הוא 37.3 ק״מز כ- 46 דקות נסיעה

read more

עין גדי
שמורת עין גדי היא שכיית חמדה מקסימה בנוף של מדבר יהודה. בעין גדי תוכלו למצוא מעיינות זורמים, בית כנסת עתיק, מקדש מהתקופה הכלקוליתית, יעלים, שפנים ונוף יפה. המסלול המוצע כאן כולל הליכה בת 8 קמ והוא ברמת קושי בינונית-קשה. למי שזה קצת ארוך לו אין כל בעיה לקצר ולעשות מסלול מעגלי בשמורת עין גדי עצמה.
המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לנחל ערוגות הוא 44.3 ק״מ. כ- 37 דקות נסיעה
read more

נחל ערוגות

נחל ערוגות הוא נחל איתן גדול המנקז את מרכז מדבר יהודה. יובליו העליונים מתחילים ממזרח לחברון, ושפכו מצפון לעין גדי.
בניגוד לנחל השני הזורם בשמורת עין גדי, נחל דוד, שהוא ערוץ קטן, נחל ערוגות הוא נחל גדול בעל אגן ניקוז של יותר מ-200 קמ"ר. בקילומטרים האחרונים שלו לפני ים המלח הוא נופל אל קניון עצום, שעמקו מעל 500 מטר וזורמים בו מי מעיינות כל השנה.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לנחל ערוגות הוא 44.3 ק״מ. כ- 37 דקות נסיעה

read more
נחל צהילים
מדבר יהודה חופן בחובו מספר מסלולים קסומים. נחל צאלים הוא אחד מהם. הוא מהגדולים שבנחלים היורדים אל ים המלח ממדבר יהודה. הנחל הוא נחל אכזב, אך גבים רבים בערוץ הנחל מתמלאים מים בעת מעבר מים בנחל מדי חורף. הנחל מכונה בערבית "ואדי א-סיאל" שפירושו נחל השטפונות הגדולים.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לנחל צלים הוא 112 ק״מ, כשעה ו-29 דקות נסיעה

read more
נחל קינה

נחל קָנֶה (בערבית: ואדי אלעֻ'וֵיר שמשמעותו העמק הקטן), זורם בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה צפוני. שמו של הנחל ניתן לו על שם צמחי קנה מצוי הצומחים סביב עינות קנה בסמוך לשפך הנחל.
הנחל מתחיל כ-3.5 ק"מ מצפון-מערב למצוקי דרגות והוא יורד לכיוון מצוק ההעתקים, בדרכו עובר ומתחתר בסלע הקירטון הרך ובסלעי הגיר והדולומיט של המצוק, ונשפך לים המלח.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לנחל קנה הוא 106 ק״מ. שעה ו-17 דקות נסיעה

read more

קומראן

ממוקמת במישור הצפון-מערבי של ים המלח, סמוך לשפך נחל קומראן. המקום התפרסם במיוחד בשל מגילות ים המלח שנמצאו במקום.
מערות קומראן התגלו בשנת 1946 על ידי נער בדואי שיצא לחפש עז תועה, וגילה מערה ובה כדי חרס שבתוכם מוסתרים כתבי יד. תגלית זו הובילה לגילוי 929 כתבי יד במקום כחלק מתגלית מגילות ים המלח. לאחר גילוי המגילות נערכה חפירה ארכאולוגית באתר וממצאיה שרידי יישוב שנבנה על פי הערכות החוקרים בין השנים 130 ל-150 לפני הספירה.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח למערות קומראן הוא 7.4 ק״מ. כ-10 דקות נסיעה

read more

וודי קלט

נוף מדברי, שפיעת מים וצמחייה מגוונת, הם היוצרים את נווה המדבר המיוחד של שמורת הטבע נחל פרת (ואדי קלט). במקום גם מנזרים וממצאים ארכאולוגיים – שרידים של פעילות אנושית בתקופות שונות.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לואדי קלט הוא 19.9 ק״מ. 27 דקות נסיעה.

read more

עין בוקק

עין בוקק הוא מתחם התיירות והבילוי העיקרי בצידו הישראלי של ים המלח. המתחם נמצא בתחומי המועצה האזורית תמר, ושוכן לחופי בריכה 5 באגן הדרומי של האגם, בגובה של 392 מטרים מתחת לפני הים. מלונות עין בוקק הוקמו על מניפת הסחף של נחל זוהר, בין חוף האגם ממזרח וכביש 90 ממערב, ואורכו של האתר הוא כקילומטר וחצי מצפון לדרום. המקום קרוי על שם מעיינות עין בוקק שבנחל בוקק.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לעין בוקק הוא 72.8 ק״מ. כ-54 דקות נסיעה.

read more

מצדה

מצדה הוא מבצר עתיק על פסגתו של צוק מבודד, בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה, המתנשא לגובה של 63 מטרים מעל פני הים, וכ-450 מטרים מעל ים המלח שלמרגלותיו.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח ומצדה הוא 60.6 ק״מ. כ-47 דקות נסיעה

read more

מועדון צניחה חופשית

הרצון לעוף משותף כמעת לכולם, התחליף המושלם לכך זה צניחה חופשית. כשמדברים על צניחה חופשית התיאור היחידי שיכול להלום אותה הוא ‘עוצר נשימה’ כי זה בדיוק מה שתחושו ברגע שתקפצו מהמטוס ותבחינו שהעולם כולו פרוש תחתכם! כשהצניחה החופשית היא מעל לנופים המהממים של מצדה וים המלח, זו חוויית האקסטרים הכי מרגשת שקיימת – לקפוץ ממטוס מגובה של כ-9,000 רגל מחוברים למדריך צניחה מקצועי ויחד איתו לדאות אט אט מטה מעל נופי מצדה הקדומים.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח ומינחת בר יהודה – מועדון צניחה חופשית הוא 57.2. ק״מ  כ-44 דקות נסיעה.

read more

כפר הנוקדים

בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה, שוכן כפר הנוקדים. מייסד הכפר, יורם רודד, שבילה בסיני שנים רבות, האמין שאפשר להחיות את החוויה של סיני, גם בארץ. הוא התיישב עם משפחתו בערד והקים לידה את כפר הנוקדים.

המרחק בין חוף ביאנקיני שבצפון ים המלח לערד הוא 24.8 ק״מ כ-26 דקןת נסיעה

read more

 הגן הבוטני בעין גדי

כל מתחם חצר קיבוץ עין גדי, שטופח בתחילה כגן נוי קיבוצי רגיל, הוא גן בוטני. הוא הוכר כגן בוטני רשמי בשנת 1994, כשנרשם באגודת הגנים הבוטניים הבינלאומיים. בגן, המשתרע על שטח של כ-100 דונם, ניתן למצוא למעלה מ-900 מיני צמחים מכל רחבי העולם. זהו הגן הבוטני היחיד מהרשומים באגודה שנמצא בתוכו יישוב.

המרחק בין חוף ביאנקיני שבצפון ים המלח לעין גדי הוא 37.7 ק״מ כ-31 דקות נסיעה.

read more

אתר הטבילה קאסר אל יהוד

קאסר אל-יהוד הוא המקום שבו, על פי המסורת היהודית, חצו בני ישראל את נהר הירדן בכניסתם לארץ כנען. בבית עברה השוכנת מול קאסר אל-יהוד, על הגדה המזרחית של נהר הירדן, הטביל, על פי המסורת הנוצרית, יוחנן המטביל את ישו ואת מאמיניו, ואתר הטבילה נחשב כשלישי בקדושתו בעולם הנוצרי, לאחר כנסיית המולד בבית לחם וכנסיית הקבר הקדוש בירושלים.

האתר ממוקם כ 10 ק"מ צפונית לים המלח. הגעה מכביש 90 (עוקף יריחו) יש לפנות מזרחה על פי השילוט כ 1.5 ק"מ עד לשער גדר המערכת הצבאי. הכניסה ללא צורך בתיאום.

read more

גן לאומי עתיקות עין גדי

גן לאומי עתיקות עין גדי הוא חלק משמורת הטבע עין גדי.

אזור עין גדי היה מיושב בתקופות שונות, ובתחום הגן הלאומי ישנם שרידים ממקדש מהתקופה הכלקוליתית. בנוסף ישנם במקום שרידים המעידים על מעל 1,300 שנים של התיישבות יהודית רצופה באזור, החל מהמאה ה-7 לפנה"ס, ועד המאה ה-6 לספירה. בגן נכלל גם אתר בית הכנסת העתיק בעין גדי – בית כנסת עתיק מן המאה ה-6, ובו רצפת פסיפס מהיפות בארץ.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לשמורת הטבע עין גדי הוא 41.2 ק״מ כ-35 דקות נסיעה.אוקי

read more

השומרוני הטוב

האתר נמצא לצד הכביש המהיר המחבר בין ירושלים לים המלח. במשך דורות רבים היה התוואי הזה בשימושם של צליינים, נזירים וחוקרי מקרא, בדרכם אל אתר הטבילה בנהר ירדן (קאסר אל-יהוד).

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לבן ח׳אן אל חתרורי ״אכסניית״ השומרוני הטוב מעלה אדומים, הוא 20.7 ק״מ כ-19 דקות נסיעה

read more

ארץ בראשית

בלב נופי המדבר המרהיבים, בדרך לעין גדי, ים המלח ומצדה תמצאו את ארץ בראשית. האתר יספק לכם חוויה מקראית ייחודית בה תוכלו ליהנות משחזור סיפורי המקרא, והגשתם כחוויה מקראית.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח ל״ארץ בראשית״ בישוב אלון 24.9 ק״מ כ-24 דקות נסיעה.

read more

יריחו

פסיפס בית כנסת עתיק, מנזר המשקיף על בקעת הירדן וארמון מוסלמי יפה – הם רק חלק ממה שיש לעיר הפלסטינית, בת 10,000 השנים, להציע לתייר, ועכשיו גם לישראלים בסיורים מיוחדים ובאישור צה"ל

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח ליריחו הוא 7 ק״מ כ-7 דקות נסיעה.

read more

נחל אוג

נחל אוג נמצא ליד קיבוץ אלמוג שבצפון ים המלח. מוצאו של נחל אוג במדרונות המזרחיים של הר הזיתים וסופו במאגר האוסף את מי שטפונותיו בסמוך לצומת הלידו (בדרך לקיבוץ קליה). הוא הצפוני שבנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, ונמצא בין ואדי קלט בצפון לנחל קומראן בדרום. הנחל מנקז את מדרונות הר הזיתים, הר הצופים ואבו דיס שבירושלים ברום של 800 מטר מעל פני הים

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לנחל אוג הוא 14.7 ק״מ כ-16 דקות נסיעה.

read more

נחל דוד

נחל דוד הוא נחל הזורם באזור שמורת עין גדי שבמדבר יהודה, ממעלה עין גדי עד מצפור ישי. שטחו הכולל של אגם הנחל כ-19 קמ"ר.

כמו כל נחלי מדבר יהודה, חלקו העליון של אפיק הנחל רדוד, אך כשהוא מתקרב למצוק ההעתקים הוא נשבר במפל ענק שגבהו כמעט 200 מטרים. כאן מתחיל הקטע הקניוני, היפה והמגוון של הנחל.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לשמורת עין גדי הוא 41.1. ק״מ כ-35 דקות נסיעה.

 read more

דיר חגלה

(סמוך לקאסר אל יהוד)

מנזר דיר חג'לא

מנזר דֵיר חָגְ'לָא הוא מנזר יווני-אורתודוקסי, השוכן במדבר יהודה צפונית לים המלח. המנזר מוקדש לגֶּרָסימוֹס הקדוש, שעל פי המסורת, הקים במקום לָאוּרַה (מרכז לנזירים מתבודדים) בתקופה הביזנטית.

המרחק בין חוף סיאסטה ביאנקיני שבצפון ים המלח לדיר חג׳לא הוא 9.1 ק״מ כ-11 דקות נסיעה.

read more

מפעל המלח
רכיבת גמלים סוסים
טיולי גיפים